Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj nedir?
Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "Mikro Pigment uygulaması" mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.Kalıcı makyaj alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gereklidir, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümü korur. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek kalıcı makyaj sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir.Kalıcı makyaj ile şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.
 
Kalıcı Makyaj yüz ifadesini değiştirirmi?
Kalıcı makyaj yüzün ifadesini netleştiren bir çerçevedir. Kalıcı makyaj gözlere, kaşlara, dudaklara uygulandığında onları sadece belirginleştirir.Kalıcı makyaj normal makyaj gibi abartılı değildir.Kalıcı makyaj yüzdeki ifadeyi netleştiren bir çerçevedir.
 
Kalıcı Makyaj ve Dinimiz
Kalıcı makyajın dinen uygun olup olmadığı sık sık karşımıza çıkan bir sorudur. Kalıcı makyajda, renk ve şekil vermek amacıyla kullanılan pigmentler cildin hemen altına yerleşir. Bu konuda kullanılan boya maddeleri çok önemlidir(boya maddeleri sentetik değil kök boya olmalıdır).Suyun cilde temasını önlemez.Kalıcı makyajda cildin üstüne uygulanacak bir boya yada tırnaklarda kullanılan ojeler gibi suyun cilt ile temas etmesine mani olan bir durum söz konusu değildir.
 
 
Kalıcı makyajı kimler tercih ediyor?
Kalıcı makyaj herkese uygulanabilir. Özellikle makyaj yapmaya vakit bulamayan aktif kadınlar, sporcular, sanatçılar, kontakt lens kullananlar ve hipermetrop gözlük taşımak zorunda olanlar, kalıcı makyaja daha fazla ihtiyaç duyarlar.
• Seyrek kaşlı olanlar.
• Kaş seviyesi yüzüne göre orantısız olanlar.
• Kaşın yapısından memnun olmayanlar.
• Herhangi bir sebep yüzünden(kaza,yanık,dökülme,yara izi…vb) doğal kaş yapısı bozulanlar hatta tamamen kaybedenler.
• Kalıcı makyaj ; sürekli göz makyajının akmasından şikayetçi olanlar.
• Kalıcı makyaj ; kirpiklerinin dolgun görünmesini isteyenlere.
• Kalıcı makyaj ; sık sık göz makyajı yapmak istemeyenler ve yoğun iş temposunda çalışan bayanlara.
• Kalıcı makyaj ; daha net ve dinç ve dinamik bakışlara sahip olmak isteyenlere.
• Kalıcı makyaj ; ince ve şekil olarak belirgin olmayan dudaklara.
• Kalıcı makyaj ; renk olarak soluk duran dudaklara.
• Kalıcı makyaj ; sürekli dudak makyajı yapmaktan hoşlanmayan,ruj sürmekten rahatsız olan bayanlara.
• Kalıcı makyaj ; elleri titreyen kendi kendine rahat makyaj yapamayan bayanlara.
• Kalıcı makyaj ; her gün aynı makyajı yapması gereken televizyon ve sahne sanatçılarına.
• Kalıcı makyaj ; kemoterapi sonucu kaş ve kirpikleri dökülen bayanlara.
• Kalıcı makyaj ; güzel görünmek isteyen her bayana uygulanabilir.
 
Kalıcı makyaj üzerine gerektiğinde makyaj yapabilirmiyim?
Kalıcı makyaj son derece doğal bir görünümle yüzdeki kontrastları artırır, hatlarını belirginleştirir, bazı kusurları giderir. Gündelik yaşamda ve her şart altında kalıcı makyaj bakımlı görünmeyi sağlar. Ancak etkisi bir gece makyajıyla, eyeliner ile veya parlak renkli rujlarla kıyaslanamaz. Gerektiğinde veya istendiğinde kalıcı makyaj üzerine klasik makyaj yapılabilir.
 
Kalıcı makyaj ne tür kaşlara uygulanabilir?
Bazı insanların kaşları düşüktür. Bu tip kaşlar yüze acıklı ve bezgin bir ifade verir. Bazen de kaşlar seyrekleşir veya dökülür. Kaza veya ameliyat sonucunda oluşan yara izleri kaşları şekilsiz bir hale getirebilir.Kalıcı makyaj uygulanarak kaşlar eski formuna yakın bir hale getirmek mümkündür.
 
Kalıcı makyajın kalıcılık süresi nedir?
Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-6 yil arasindadir. Ancak bu süre, kişinin cilt yapısına, yaşına ve yasadigi çevreye göre degisir.Kalıcı makyaj ile deri altina enjekte edilen renkli pigmentler, cilt yenilendikçe azalir, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle kalıcı makyaja belli araliklarla rötüş yapılması istenebiliyor.
 
Kalıcı makyaj sonrası rengin oturmasi ne kadar zaman alır?
Kalıcı makyajın cilt içinde tam olarak olgunlasmasi iki hafta kadar sürer.Kalıcı makyajın yapildigi ilk gün ve onu takip eden birkaç gün süreyle renk koyu görünür. Çünkü pigment cilt içinde okside olarak koyu bir renk alir. Bu da geçicidir. On beş gün içerisinde kalıcı makyajda renk istenilen haline kavuşur.
 
Kalıcı makyaj hangi bölgelere uygulanabiliyor?
Kalıcı makyaj seyrek ve şekli bozulmuş,çok açık renkteki kaşları belirginleştirmek ve dolgunlaştırmak için kaşlara uygulanır. Kalıcı makyaj kirpikleri seyrek,göz hatları silik,çalışan bayanların rahatlığı,konforu için,kontakt lens kullananlar için,bakımlı olmayı seven bayanlar için göz üst kirpik dibi ve alt kirpik dibine uygulanır. Kalıcı makyaj dudak cercevesi belirgin olmayan,ince dudakları daha dolgun görünmesi için dudak çevresine uygulanır.

osmaniye web tasarım